KİLO VERMENİN EN SAĞLIKLI YOLU DİYET DEĞİL, SAĞLIKLI BESLENME

Sağlıklı beslenme ; yaşadığımız bu süreçte sağlığı korumak ,  bağışıklığı güçlü hale getirmek ,hastalıklardan korunmak ,sağlıklı ve formda bedenin yaşam kalitesinin arttırmak için   oldukça önemlidir.     Sağlıklı beslenme  sürdürülebilir ve  gıda atığını en aza indirerek , kilo verme ve kilo  yönetim sürecinde    bedenin sağlığını  korumak ,hastalık riskini azaltarak , yaşam kalitesini arttıracak  bir seçenektir. Aynı zamanda  sağlıklı beslenerek kilo vermek   uygulaması zor  olan bir seçim değil uygulaması kolay bedenin iyilik  halini arttıran bir yöntemdir.  

Kilo verme sürecinde Sağlıklı , mutlu , formda,  kişiye   özel yağ kas oranına sahip   bedenler  yaşam kalitesinin korunması ve sürdürülebilir beslenme alışkanlıklarının kazandırılması açısından önemlidir.

  Yapılan tüm bilimsel çalışmaların amacı kilo verme sürecinde  bilinçlenme ve farkındalığı  arttırmaktır.   Bir çok kişi kilo sorununu  mevsimlerle   bağdaştırsa da  konunun mevsimler üstü olduğunu ,  amacın sağlığı korumak ve değer katmak olduğunu  unutmamak gerekir.

   Günümüzde  her bahar geldiğinde, mucize sunmaya çalışan yanlış uygulamalardan uzak durup sağlıklı alışkanlıklar kazanmaya   çalışma gayretleri artmaktadır.  Eğer kilo problemi yaşanıyor ise   bu sorunu çözmek için harcanan emeğin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinir.  Aslında sağlıklı beslenme adına yapılan  küçük dokunuşlar büyük farklar yaratır. 

    Obezite şişmanlık veya hafif yağlanma sorununuz var ve Kilo vermek istiyorsunuz ama yanlış uygulamalar yapıyor  başarılı olamıyor olabilirsiniz.   Beslenme davranışlarındaki olumsuz yaklaşımlar ve egzersizden fakir ,hareketsiz bir yaşam  hızlı kilo almanıza sebep olmuş olabilir.

  Size  sorulduğunda hiçbir şey yemediğinizi   belirtiyorsunuzdur.Her yaptığınız çok sağlıklıdır. Yaptığınız kilo verme uygulamaları populer ve   sağlıklı içerik karışımlardan oluşuyor olabilir  .Ancak  bu uygulama ve seçimler SAĞLIKLI BESLENİP SAĞLIKLI KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLUYOR MU  ?  veya   Popüler Kültürün etkisindeki DİYET yöntemleri  ağır DİYETLER ödetiyor olabilir mi  ? veya KİLO VERDİRMEK YERİNE ÇOK DAHA HIZLI KİLO ALMANIZI SAĞLIYOR OLABİLR Mİ ?

Sonuçta kilo fazlalığınız var ve bu sağlıksız  yöntemler Kilo alma hızınız durmadan artıyorsa  eyleme geçme zamanı geldi demektir.  

 

SAĞLIKLI BESLENEREK DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK İÇİN :

  1. Yemek yeme saatlerinizi kahvaltı dahil tekrar gözden geçirmeye çalışın
  2. Güne mutlaka kahvaltı yaparak başlamayı ihmal etmeyin
  3. Uyku düzeninizi değerlendirmeyi unutmayın.
  4. Öğün kavramının önemini ve biyoritminizin sağlıklı beslenme için önemini her zaman  akılda tutun
  5.  Sağlıklı Beslenme ile “Yeme Davranışlarınızı” değiştirmeye hazır olun .Yemek yeme hızınızdan seçtiğiniz yemek çeşidine kadar  etkili olan bu davranış  kilo , verme sürecinizi destekler.

6- Doğru yemek çeşidi  ve düşük glisemik indeksi beslenme modelinize hayatınıza yerleştirmeye çalışın .Sağlıklı dahi olsa besinlerin enerji ve besin öğesi içeriklerinin kilo verme süresinde sizi etkileyebileceğini unutmayın

 7-Beslenmenizdeki besinler ve beslenme modeliniz  kan şekerinizi daha yavaş yükselten  daha iyi yağ yakmanızı sağlayan yiyeceklerden olmasına gayret edin. 

8-Katı uygulaması  zor sürdürülebilir yaşamdan  uzak diyet modellerinin diyetini ağır ödeyebileceğinizi sakın unutmayın   Sağlıklı beslenme ile bu diyetleri ödemekten uzaklaşarak yaşam kalitenizi arttırırsınız  

9-  Bir öğünde” Tek gıda değil çeşitli ihtiyacınız kadar renkli beslenme “İlkeniz olsun Mix beslenme   sağlıklı beslenerek kilo verme sürecinde en iyi destekçiniz olabilir.
10- Mutfağınızda değişikliğe ihtiyacınız olduğunu sakın unutmayın . Sağlıklı beslenmenizde etkili meyve sebze , et ,tavuk,baklagil  yağlı tohum , balık tam tahıllara ,daha çok yer açın  reform yapın.

11-Mutfağınızı  değiştirip geliştirmeye  çalışın. Şekerli içecekler, doymuş yağ oranı yüksek yiyecekler ,pastane mamülleri ,rafine karbonhidrat kaynakları  kolesterol ve yağ içeriği zengin besinleri alışveriş listenizden ve mutfağınızdan uzak tutmaya çalışın.

 12- Doğru satın alma ile sağlıklı beslenmeyi desteklemeye  başlayan bu değişim ,dolabınızın içeriğinin düzenlenmesi, yemeklerinizi pişirme şekli , porsiyon kontrolü tabaklarının ölçüsünü de içeren bir yaklaşımdır. Mutfağınızda yaptığınız  bu reform kilo  verme ve yönetimi  açısından   ciddi anlamda destek sağlayacaktır .

13- En güzel” yemek “kilo verme döneminde” evde pişen” yemektir. Hijyenin çok önemli olduğu günümüz koşullarında sağlıklı alışveriş ile evde çeşitli tariflerden faydalanarak  rahatlıkla yemek pişirebilirsiniz.Sağlıklı beslenirken sağlıklı ve sürdürülebilir kilo vermenizi destekleyecektir.

 14- Rafine edilmiş yiyecekleri hızlı ve yüksek miktarda tüketildiğinde  özellikle bel bölgesindeki yağlanma hızını arttıracağı için  için kilo yönetiminde  zorlanmanıza neden olacaktır.  
15- Sağlıklı beslenirken  “Yavaş yemek Yiyerek” doymayı öğreneceğinizi unutmayın   

16-Salata  öğünleriniz ve sağlığınız için çok önemlidir. Salatalarınızı   enerji içeriği yüksek soslar  yerine  limon sirke gibi çok az yağ ilave edilmiş salatalar olarak tüketin

17- Yiyeceklerinizi ilk haline yakın formda tüketmeye çalışın .  
18- Her gün hayatınıza hareket  veya egzersizi dahil edin.    Hareket ve egzersiz kilonuzu yönetmek ,korumak adına sizi destekleyecektir. Ancak seçtiğiniz egzersiz modeli yağlanma bölgemiz üzerinde ve kilo vermenizde çok etkilidir .Yapabileceğiniz en basit ve sürdürülebilir egzersiz yürüyüştür.Süreli yürüyüşler  bu yolculukta sizin yol almanıza yardımcı olacaktır.

19 - Mevsim meyvelerini ve sebzelerinin mutlaka ihtiyacınız ölçüsünde tüketin. Özellikle meyveleri vücudunuzu fruktoz bombardımanına  maruz bırakmadan  ihtiyacınız ölçüsünde tüketildiğinde  yaşam kalitenizi arttırır.

20-Bu öneriler ve dokunuşları sağlıklı beslenme  adına    hayata geçirildiğinde kendinize tanıdığınız zamanla birlikte fark yaratacaktır

 Diyetisyen ŞENGÜL ÜRE

Diyetinfo

Beslenme Eğitimi ve Danışmanlık

Bağdat caddesi –Caddebostan / Kadıköy /İstanbul 

Diyetinfo İletişim / Ulaşım

Telefon 0 216 360 00 50
Whatsapp 0 532 411 30 68

Bağdat Caddesi No: 211/25 Ömür Apt Çiftehavuzlar / Kadıköy / İstanbul

Diyetinfo Güncel

Diyetinfo Güncel arşivi için tıklayınız...
ONLINE BESLENME DANIŞMANLIĞI

Zayıflamak istiyorsunuz
ama vaktiniz mi yok?

E-konsültans, görüntülü
konuşma / danışma
hizmet ile Diyetinfo
her zaman yanınızda.


Randevu için tıklayın
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry